Böcek İlaçlama

GÜVENİN ADRESİ

Böcek İlaçlama

 Halk arasında kalorifer böceği, kakalak diye adlandırılan kahverengi koyu kavrengi kızıla çalan renkleri vardır. Işığa ve sese duyarlı genelde akşamları bizler yattıktan sonra ortaya çıkan sinir bozucu mikrobik bir böcek türüdür.
 
İkinci karşılaştığımız böcek ise simsiyah rengiyle literatürde ki adı Oryantal Hamam Böceği olan halk arasında karafatma diye bilinen böcektir. Genellikle rutubetli ortamlarda yaşayan Alman Hamam Böceğine nazaran daha basit bir ilaçlama, kokusuz ilaçlama yoluyla da halledilebilecek bir ilaçlama uygulamasıdır.
 
Kokusuz ilaçlarda kokulu ilaçlarda Biyosidal ürünler olup halk sağlığı ilaçları kapsamında sağlık bakanlığı onaylıdır. Bazende böcek üremesine bağlı geç kalınmış durumlarda kokulu ilaçlama uygulaması yapmak gerekebilir. Çok hızlı üreyebilen ve ne kadar yok edilirse edilsin mutasyon geçirerek daha da dayanıklı hale gelen böceklerin yok edilerek insanların yaşam alanlarını istila etmelerinden kurtulmanın yolu ilaçlamadır. Günümüzde ilaçlamayla ilgili pek çok ürün marketlerin raflarında yer almaktadır.
 
Ancak unutmamalıdır ki bu ürünler genel olarak kısmi ve geçici çözümler sunmaktan fazlasını yapamaz. Profesyonel ilaçlama yöntemleri böceklerden kurtulmanın en etkili yoludur. Biz ilaçlama işi yapanlar para kazansın diye bunları söylemiyoruz. Genelde karşılaştığımız bir durum eczanelerden aktarlardan ilaçlar, jeller, tabletler alınarak maddi kayıp yaşanıyor. Modern ilaçlama yöntemleri, yaşam mekânlarınızı hızla istila eden böceklerin üremelerine yol açan koşulları ortadan kaldırır. Bu nedenle aktar ve eczanelerde uygulama yaptıracak parayı kaybetmek yerine profesyonel destek almak şarttır.
 
İnsanların yaşadıkları ortamların hamam böceği istilasına uğramasında, gıdaların etrafta bırakılması, mekânın detaylı bir şekilde temizlik kurallarına uygun olarak temizlenmemesi başrolü oynar. Komşu mekânlardaki haşere varlığı da önemli bir etkendir. Hamam
böceği ilaçlama, yaptırmak için tereddüt etmeyiniz.
 
Yoksa her yeri istila edeceklerdir. Bundan elli sene evvel içerdiği sıkıntıları zorlukları artık taşımamaktadır. Değişen kimya ve teknoloji sayesinde artık evimizden çıkmadan dahi ilaçlama uygulaması yaptırabilmekteyiz.

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin